© 2023 Pultyn i Rados

 

CZYM JEST MEGAFOTA?

Jak sugeruje sama nazwa, ostatecznym produktem jest duże zdjęcie.
Jednak jego format nie jest najważniejszy - może być rożny w zależności od przeznaczenia - lecz ilość znajdujących się na nim bohaterów. Dysponujemy technologią pozwalającą na sportretowanie równocześnie dziesiątek, setek a nawet tysięcy ludzi znajdujących się w jednym miejscu i w tym samym czasie. To co wyróżnia takie zdjęcie, to najwyższa rozdzielczość pozwalająca na rozpoznanie każdej twarzy na zbiorowej fotografii.

Przez ponad dwadzieścia lat, wykonaliśmy ponad 60 zbiorowych fotografii. Tworząc portret łącznie ponad półtora miliona osób. 

 

 

SAME PLUSY:

Dokumentacja dla organizatora  i niepowtarzalna pamiątka dla uczestników imprezy.

Na wielu imprezach firmowych (gale, konferencje) często  realizuje się dokumentacje fotograficzną w tym, grupowe zdjęcia (np. nagrodzonych pracowników lub uhonorowanych kluczowych klientów). Jednak najczęściej na takim zdjęciu występu maksymalnie kilkanaście osób zebranych na i przed sceną. Do wykonania takiego zdjęcia wystarczy najczęściej powszechnie dostępna technologia i kompetentny fotograf. Inaczej jest w przypadku dużych  imprez w stylu pikników firmowych. Na evencie mogą się pojawić nawet tysiące osób. Tu, z pomocą przychodzi megafota.pl. Każdy będzie mógł odnaleźć się na zdjęciu oraz swoich znajomych współpracowników.

W przypadku imprez miejskich, które z założenia są masowe, zapotrzebowanie na technologię pozwalającą zrobić zbiorową fotografię wysokiej rozdzielczości, jest oczywiste.

Zbiorowy portret.

Zdarza nam się również, być zaproszonym do realizacji Megafoty, nie w ramach eventu lecz,  aby sportretować pracowników firmy, członków danego stowarzyszenia, zrzeszenia, kibiców klubów sportowych, czy pasjonatów połączonych wspólnymi zainteresowaniami itp.  

Integracja uczestników podczas wydarzenia.

Realizując projekt na dużych imprezach masowych, staramy się, aby prowadzący odpowiednio pokierował tłumem, ale też odpowiednio go animował. Zawsze dbamy, aby wspólne zdjęcie uczestników wydarzenia, było dla nich zabawą, dodatkowym elementem rozrywki. W przypadku imprez miejskich, atrakcje  zapewniające wspólną integrację są wyjątkowo ważne. 
Ich uczestnikami są ludzie różniący się wiekiem, poglądami i  upodobaniami. Megafota daje możliwość zrobienia  portretu tej różnorodności.

Większa frekwencja na imprezach. 

Mamy za sobą bardzo wiele realizacji imprez miejskich. Nie wszyscy są zainteresowani udziałem w takich eventach. Często wynika to z nieodpowiadającego im programu rozrywkowego - nie sposób wszystkich zadowolić.
Megafota jest projektem uniwersalnym. Zdarza się, że duża cześć uczestników pojawia się na nim ze względu na możliwość stania się częścią zbiorowego portretu mieszkańców miasta. Wspólnego przejścia do historii. Takie zdjęcie jest najczęściej drukowane w lokalnej prasie, internecie, albumach poświęconych miastu, przekazywana do muzeum. Duża  frekwencja  uczestników imprezy miejskiej (np. Dni Miasta) to powód do zadowolenia dla organizatora i włodarzy miasta.  

 

EKSPLOATACJA MEGAFOTY

Zbiorowe zdjęcie może być eksponowane na wiele sposobów:

- w prasie

- materiały drukarskie (od albumów po bilbordy)

- internet (strony internetowe, portale miejskie, social media)